اینترنت پرسرعت فیبر نوری

اینترنت پرسرعت فیبر نوری

اینترنت پرسرعت فیبر نوری FTTH شرکت مخابرات ایران

بررسی محل, ثبت نام, فروش, نصب و راه اندازی تانوما مخابرات


اینترنت پرسرعت فیبر نوری هم اکنون جزو پر درخواست کننده ترین سرویس اینترنت در ایران و جهان می باشد, این درخواست بالا به دلیل سرعت بالای این اینترنت, قطع و وصلی بسیار کم و پینگ تایم پایین آن می باشد.

اگر شما هم از سرعت پایین سایر سرویس های اینترنت پرسرعت نظیر رادیو وایرلس, اینترنت همراه, VDSL و ADSL خسته شده اید, فیبر نوری گزینه ی بسیار مناسبی برای شما می باشد, مخصوصا اگر شرکت یا مجموعه ای با بیش از 3 نفر استفاده کننده اینترنت باشید.

سرعت تحویلی در این سرویس در صورت باز بودن پهنای باند تا 1Gbps نیز میرسد ولی هم اکنون برای مشترکین عادی سرعت سرویس فیبر نوری تا 200 Mbps می باشد.

 

نحوه بررسی و ثبت نام :

برای بررسی مجل و امکان سنجی امکان ارایه سرویس و خدمات فیبر نوری ابتدا باید درخواست خود را به هاب نت ( هابتل احسان سرور ) و یا یکی از پیمانکاران مجاز شرکت مخابرات ایران ارسال نمایید, در نظر داشته باشید فعلا تنها شرکت ISP ارایه دهنده سرویس اینترنت پرسرعت فیبر نوری در ایران شرکت مخابرات ایران می باشد ولی بزودی سایر شرکت های ارایه دهنده اینترنت نظیر شاتل و آسیاتک نیز ارایه سرویس و خدمات اینترنت پرسرعت فیبر نوری خود را آغاز خواهند کرد.

پس از بررسی محل و امکان سنجی آن, در صورت وجود تجهیزات در نزدیکی شما, اکیپ کابل کشی به محل اعزام و روند کابل کشی آغاز خواهد شد.

برای بررسی اینترنت فیبر نوری در شهر تبریز به سایت fibertabriz.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 0413110 تماس حاصل فرمایید.

 

 

هزینه های راه اندازی فیبر نوری :

هزینه های راه اندازی فیبر نوری شامل هزینه کابل فیبر نوری ( بر اساس هر متر کابل از جعبه فیبر نوری یا FAT تا محل قرار گیری مودم ), هزینه تجهیزات نظیر Pigtail ها, ATB ها, جوش فیبر نوری یا Fusion, ثبت نام و مودم فیبر نوری می باشد.

به طور متوسط هزینه تمام شده فیبر نوری برای 100 متر کابل و تجهیزات برای یک واحد بدون مودم حدودا 1.800.000 تومان خواهد بود.

 

مدت زمان ثبت نام تا تحویل :

روند ثبت نام تا تحویل سرویس فیبر نوری تانوما شرکت مخابرات ایران 7 الی 10 روز کاری ( در برخی شهر ها بیشتر ) می باشد.

 

مراکز تحت پوشش :

به طور کلی مراکز تمامی استان ها, شهر های اطراف مراکز و مراکز و شهرک های صنعتی تحت پوشش فیبر نوری می باشد.

 

مودم ها :

برای اینترنت پر سرعت فیبر نوری فقط سه برند هواوی ( Huawei ), فایبرهوم ( FiberHome ) و یوتل توسط شرکت مخابرات ایران پشتیبانی میشوند.