خط کشوری بدون کد

خط هوشمند کشوری بدون کد استان


 

خطوط کشوری بدون کد استان خطوطی می باشند که برای تماس با آن ها نیاز به وارد کردن کد استان یا شهر نمی باشد و مستقیما از هر شهر یا استان و موبایل می توانید با وارد کردن شماره مورد نظر آن را شماره گیری نمایید.

این خطوط معمولا توسط شرکت ها , سازمان ها و مراکز بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد و کال سنتر ( مرکز تماس ) آن میتواند در هر یک از استان های ایران قرار بگیرد و یا قابلیت استفاده در دفتر اصلی و شعبات آن شرکت یا سازمان در سراسر ایران را دارد و با روش تشخیص هوشمند محل تماس گیرنده ترافیک تماس ورودی به صورت هوشمند به شعبات محلی متصل و یا در صورت در دسترس نبودن شعبات محلی به سایر شعبات یا دفتر اصلی ارجاع شود.

 

این خطوط در رنج های زیر ارایه میگردند :

  • خط سه رقمی
  • خط 4 رقمی
  • خط 11 رقمی

 

خطوط 3 رقمی کشوری :

این خطوط معمولا به سازمان ها و مراکز ارایه خدمات خاص نظیر پلیس , شهرداری و در کل مراکزی که از جای جای ایران تماس ورودی با حجم وسیع دارند مورد استفاده می باشد.

این خطوط معمولا با سرشماره 1 ارایه میگردد مثلا 195 , 125 , 110 و …

دریافت این خطوط نیازمند مجوز های مخصوص می باشد.

 

خطوط 4 رقمی کشوری :

این خطوط به سازمان ها و شرکت های بزرگ و دارای کاربر و تماس گیرنده از تمامی شهر های ایران می باشند مورد استفاده قرار میگیرد , این خطوط معمولا با سرشماره 1 ارایه میگردد مثلا 1855 , 1865 و …

دریافت این خطوط نیز نیازمند دریافت پروانه بهره برداری از سازمان تنظیم مقررات می باشد و Routing ( مسیریابی ) این خطوط بر عهده شرکت مخابرات ایران می باشد.

 

خطوط 11 رقمی کشوری :

این خطوط برای اشخاص حقیقی و حقوقی نظیر شرکت و ها و مجموعه هایی که از سراسر ایران دارای تماس گیرنده می باشند مناسب است , رنج خطوط این شماره ها 11 رقمی با پیش شماره 094 ارایه میگردد.

برای دریافت این خطوط برای تک کاناله ( یک تماس همزمان ) بدون نیاز به مجوز و برای بیش از یک کانال ( حداقل 10 کانال ) نیازمند به درخواست با شخصیت حقوقی می باشد.

پروتکل ارایه سرویس و خدمات خطوط 11 رقمی کشوری رادیو وایرلس , TD-LTE , ADSL و … می باشد.

 

شرایط و مدارک لازم :

  • خطوط 3 و 4 رقمی فقط به سازمان ها , شرکت ها و موسسات دارای مجوز فعالیت و کد اقتصادی ارایه میگردد و به اشخاص حقوقی ( افراد ) ارایه نمیگردد.
  • محل راه اندازی مرکز تماس خطوط 3 و 4 رقمی می بایست دارای دسترسی به فیبر نوری و یا E1 و یا تحت پوشش آنتن هوایی باشد.
  • محل راه اندازی مرکز تماس خطوط 11 رقمی می بایست دارای دسترسی رادیو وایرلس , TD-LTE , ADSL و … باشد.
  • به دلیل اینکه ارایه مجوز و پروانه خطوط 3 و 4 رقمی کشوری بر عهده سازمان تنظیم مقررات می باشد ارایه و عدم ارایه خدمات این خطوط منوط به تایید سازمان تنظیم مقررات می باشد.

 

 

 

در صورت تمایل به دریافت مشاوره و درخواست خطوط کشوری و انجام  مراحل فنی و اخذ مجوز توسط هابتل با 91010286 – 021 تماس حاصل نمایید.